Міні-пігі: одні переваги. А чи є мінуси?

Смішні міні-пігі – ви ними розчулювалися не просто так, зізнайтеся. Все ще сумнівається, чи можна заводити таку хрюшку у себе вдома? Тоді читайте далі, ми розповімо не лише про це, а й багато інших корисних речей про П’яточків. До речі якщо ви цікавитеся не звичайними домашніми тваринами, то портал https://karapuzya.com.ua/ розкаже багато нового та цікавого.

Міні-пігі: звідки вони з’явилися

Історія появи карликових домашніх свинок починається у Німеччині у 50-х роках ХХ століття. Для першого екземпляра як експеримент було запропоновано схрестити в’єтнамську висловуху з маленьким диким кабаном. У генетичному відділі Академії наук СРСР міні-свинка з сибірською пропискою з’явилася лише через 20 років.

По світу вихованці стали поширюватися в середині 90-х р: у США вони просто увійшли в моду як домашні тварини. Свинками стали цікавитись і частіше заводити у квартирах, хоча на перший погляд це здається неправильним. Чому?

Факт із п’яточком: офіційно існує 4 породи пигів — візенау, міні-майялино, геттінгенська та бергштрессер кнірт.

Міні-пігі: одні переваги. А чи є мінуси?

Міні-свинка вдома – це нормально?

Іван Сурвілло, заводчик, упевнений, що домашні пиги — це норма:

«У якомусь сенсі міні-пиг — помісь кота та собаки. Вдома, на відміну інших тварин, він чистоплотний, немає різкого запаху, оскільки свиней немає потових залоз. Піги добре навчаються різним командам і при правильному підході дуже дисципліновані, тому не носитимуться по дому колами в пошуках розваг.

Єдиний мінус для тих, хто мешкає в багатоквартирних будинках – це звук цокання копит. До речі, їх теж треба регулярно підпилювати. Зате порося не псує кігтями меблі і не залазить на шафу. Можна сказати, що щодо міні-піг — ідеальний вихованець».

Особливості догляду

У їжі міні-пігі невибагливі: для них не вигадано спеціалізованих кормів на кшталт котячого. Зате свинки із задоволенням ласують звичайною кашею, фруктами та овочами. Але є в його раціоні великий мінус: оскільки порода свиней селекційна, за їх харчуванням потрібно ретельно стежити і дотримуватися прописаної дієти ветеринаром. Просити їсти поросята можуть одночасно, але дуже наполегливо.

Факт із п’яточком: на місяць свинці потрібно лише близько кілограма крупи.

Що не можна давати свинкам: білокачанна капуста, цибуля, буряк та кукурудза (вони викликають здуття у тварин).

Міні-пігі: одні переваги. А чи є мінуси?

Гігієна

Свинку достатньо мити раз на місяць, але прогулянки з нею, як і з собакою, мають стати щоденними. Часто міні-пигів вигулюють на шлейках, щоб вони не загубилися або чужий барбос не поквапився на малюка. А от одяг йому потрібний з тією ж метою, що й людині — теплообмін влаштований у нас однаково.

Комфорт

Якщо ви хочете комфорту у спілкуванні з пигом – ведіть його раз на місяць на корекцію копит і купіть йому велику лежанку-напівподушку. Чому саме таку: хвостаті дуже велелюбні і мають звичай чухати об господаря п’ятак. Іноді це досить болісно для людини, зате почухатися об товсту подушку — мила справа!

5 фактів для міні-пігів

  • Мікро-різновидів і чайних пигов не існує — це лише вмілий рекламний хід. Зазвичай така свинка народжується розміром із долоню, і це норма.
  • Ліняють міні-піги помірно, але для людей алергіків вони будуть небезпечні.
  • Видаляти ікла і купірувати хвостик тварині не треба. Є думка, що поросята в посліді можуть перегризати хвости один одному. Звичайний міні-пиг, що живе в квартирі без інших свиней, не завдаватиме шкоди іншим тваринам.
  • Свинка остаточно зростає у віці 5 років.
  • Міні-піг може скрипіти зубами для заспокоєння, як і діти, які смокчуть палець.

Тож якщо надумали завести кумедну свинку — робіть це без сумнівів, але пам’ятайте: за нею потрібен ретельний догляд.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *